Diákélet

A Debreceni Egyetem országunkban a legszélesebb képzési palettát nyújtja 15 karával, 21 doktori iskolájával.  30000 hallgatója az Magyarország számos területéről és nagyon sok országból származik és Debrecen város lakóinak számát gyarapítva a város arculatát is meghatározza. Debrecen egyetemváros, ahol az egyetemhez tartozó nagy kiterjedésű campusok a város legszebb részeit foglalják el. Ennyi diák pezsgő életet él és színes kulturális programajánlatot vonz.  A DEOEC több karán folyik angol nyelvű oktatás, melyre a világ minden részéről felvételiznek hallgatók. Az Amerikai Egyesült Államokból éppúgy, mint Európából, Ázsiából, Afrikából. Ezekre a karokra a magyar évfolyamokkal megegyező létszámú külföldiekből álló évfolyamok járnak az angol nyelvű képzésekre. Ezenkívül az Erasmus cserediák programokkal szintén számos külföldi diák tanul fél egy éven keresztül nálunk, ami lehetőséget teremt ugyanerre az itt tanuló magyar hallgatóknak kb. 50 ország egyetemén, amelyekkel  az Erasmus program keretében kapcsolatban állunk. A másik lehetőség a külföldi egyetemekre való kijutásra a Magyar Orvostanhallgatók Egyesületének (MOE) hasonló széles körű kapcsolatrendszere.

A Debreceni Egyetem a Nagyerdőn szép parkosított, egymáshoz közel fekvő campusokban található. Közép-Európa egyik legszebb épületegyüttese természetvédelmi ősfás terület ölelésében. A központi épületek és a Klinikák egységes stílusban megjelenő klasszikus szépségű együttese az őshonos fákkal, madarakkal, mókusokkal kellemes környezetet biztosítanak az itt dolgozók és a diákok számára egyaránt.

Kollégiumi lehetőségek

Számos kollégium közül választhatnak a messziről jött hallgatók. Mára már mindegyikük rekonstrukciója befejeződött, így a modern kor követelményeinek megfelelő elhelyezést nyújtanak. Apartmanházak választására is van lehetőség erdőre néző szobákkal.

DEOEC I.sz., II.sz. és III. sz. Kollégiuma

Nagyerdei Kollégium